Nízkoenergetické systémy větrání, chlazení a vytápění

Špičkové větrání s rekuperací tepla, chlazení a vytápění i akumulační nádrže a další nízkoenergetické systémy pro vás vyrábíme, testujeme a inovujeme už více než 25 let. Získáte tak u nás výrobky, jejichž technické parametry převyšují ostatní produkty na trhu a přinášejí nadčasové výhody.

Vyberte si z nabídky kompletních úsporných systémů zajišťujících větrání s rekuperací tepla, cirkulační chlazení a teplovzdušné vytápění pro rodinné a bytové domy. Najdete u nás také spolehlivá a efektivní tepelná čerpadla a akumulační nádrže.

Jednotky ATREA řady DUPLEX zajišťující rekuperaci tepla jsou velmi vhodné při stavbě nebo rekonstrukci rodinných domů a bytů. Pokud se rozhodnete pro stavbu nového nízkoenergetického či pasivního domu, jsou tyto systémy opravdovou nutností.

 

Jak velké úspory získáte při použití systémů ATREA?

Náklady na vytápění pasivního domu o podlahové ploše 130 m2 se pohybují okolo 7 000 Kč za rok, v případě stejně velkého nízkoenergetického domu je to pak okolo 13 500 Kč. Větráním způsobíte i více než polovinu celkových ztrát tepla. Pomocí rekuperace tepla můžeme tyto ztráty minimalizovat, a zásadně tak snížit vaše celkové náklady na vytápění.

Výši úspor zdrojů tepla ATREA ovlivňuje to, jakého typu je tepelné čerpadlo, otopná soustava, a další parametry. Orientačně můžete počítat s úsporami kolem 30 % oproti plynu a 40–50 % oproti elektrickým přímotopům. V případě použití nízkoteplotních otopných systémů (např. podlahové vytápění) mohou být úspory i vyšší. 

 

vetrani s rekuperaciVětrání
větrání s rekuperací

Vybavte svůj dům systémem zajišťujícím řízené větrání s rekuperací tepla a zajistěte tak zdravé prostředí své rodině. Řízené větrání přivede čerstvý venkovní vzduch do vašeho domu a odvede odpadní, teplý a vlhkostí...

více

vetrani, chlazeni a vytapeniVětrání, chlazení a vytápění s rekuperací

Uspořte na provozních nákladech díky uceleným systémům chlazení, větrání a vytápění. Ohřívače, případně chladiče, kterými cirkuluje vnitřní vzduch, zajistí v průběhu celého roku velmi příjemné klima v každé místnosti...

více

zdroje teplaZdroje tepla
tep. čerpadla / zásobníky tepla

Využívejte optimálně energeticky úsporná tepelná čerpadla a docílíte tak snížení nákladů na provoz své domácnosti. Akumulační nádrže srovnají rozdíl mezi dodávanou a odebíranou energií a zefektivní...

více