Ovládání přes web / Ve standardu s regulací RD5

Rekuperační jednotky s regulací RD5 umožňují plnohodnotné ovládání jakéhokoliv zařízení bez nutnosti fyzických ovladačů. Nastavení probíhá přes jakékoliv zařízení připojené k internetu. Rozsah ovládání přes webové rozhraní je stejný jako v ovládačích samotných. Díky možnosti připojení k libovolnému počtu rekuperačních jednotek a správě odkudkoliv, přináší tento typ ovládání nesporné výhody oproti fyzickým ovladačům.

Díky webovému přístupu může servisní technik nebo majitel při výskytu problému jednotku vzdáleně zkontrolovat, aniž by byl u jednotky fyzicky přítomen. Tím se zkracuje doba servisního zásahu a je možné odhalit příčinu bez výjezdu technika na stavbu. Předností této regulace je pak řízení nadřazeným systémem vybranými komunikačními protokoly (Modbus TCP, případně přídavného modulu KNX, BACnet).

Regulace RD5.CF

U rodinných domů a bytů se navíc oproti řadě RD5 objevuje rozšíření o přesné řízení průtoku vzduchu. Tato regulace se využívá tam, kde musíme řídit přesnou dávku vzduchu (teplovzdušné vytápění / chlazení) nebo u větracích jednotek, kde je funkce požadována (např. kombinace s krbem a jiné).