Ovládání přes web / Ve standardu s regulací aMotion a RD5

Rekuperační jednotky s regulací aMotion a RD5 umožňují plnohodnotné ovládání jakéhokoliv zařízení bez nutnosti fyzických ovladačů. Nastavení probíhá přes jakékoliv zařízení připojené k internetu. Rozsah ovládání přes webové rozhraní je stejný jako v ovládačích samotných. Díky možnosti připojení k libovolnému počtu rekuperačních jednotek a správě odkudkoliv, přináší tento typ ovládání nesporné výhody oproti fyzickým ovladačům.

Díky webovému přístupu může servisní technik nebo majitel při výskytu problému jednotku vzdáleně zkontrolovat, aniž by byl u jednotky fyzicky přítomen. Tím se zkracuje doba servisního zásahu a je možné odhalit příčinu bez výjezdu technika na stavbu. Předností této regulace je pak řízení nadřazeným systémem vybranými komunikačními protokoly (Modbus TCP, případně přídavného modulu KNX, BACnet).

Regulace RD5.CF

U rodinných domů se navíc oproti řadě RD5 objevuje rozšíření o přesné řízení průtoku vzduchu. Tato regulace se využívá tam, kde musíme řídit přesnou dávku vzduchu (teplovzdušné vytápění / chlazení) jednotky DUPLEX R5.

Regulace aMotion

Regulace aMotion je novou generací regulačního systému ATREA, která vychází ze 30 let zkušeností lídra na trhu se vzduchotechnikou.

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit univerzální regulační systém, který bude použitelný pro všechny výrobky ATREA, hlavně díky svému modulárnímu konceptu hardwaru i softwaru.
aMotion nabízí příjemné intuitivní uživatelské rozhraní s novými funkcemi, které je možné ovládat jak z chytrého zařízení (tablet, mobilní telefon), tak i pomocí moderních nástěnných ovladačů aDot a aTouch.
Systém umožňuje připojení téměř neomezeného počtu periférií (ovladačů, čidel teploty, kvality vzduchu, akčních členů apod.) přes sběrnici s funkcí autodetekce.

„aMotion

Novinky v regulačních funkcích

  • Až čtyři zdroje tepla či chladu s volitelnou prioritizací (tedy kombinace tepelných čerpadel, IZT, elektrických, chladivových a vodních výměníků)
  • Chytré noční předchlazení (umožňuje volbu zapojení strojního chlazení pro provoz s důrazem na ekonomiku nebo komfort)
  • Odvlhčování (jako kombinace řízeného chlazení a následného dohřevu)
  • Programovatelné vstupy (napojení čidel a interface třetích stran, zadání křivky libovolného čidla

Komunikace mezi zařízeními

  • Komunikace po fyzických vrstvách Ethernet, RS485 nebo WiFi umožňuje optimalizaci kabeláže
  • Protokoly ModBus, BacNet nebo otevřené API pro komunikaci s jakýmkoli nadřazeným systémem (BMS)

aTouch

aDot

Videonávody